Pytania i odpowiedzi

Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filcowych kulkach, ale boicie się zapytać.

Z czego robione są filcowe kulki?

Kulki filcowane są przez nas metodą „na mokro” (woda + mydło lub inny detergent) z delikatnej, czesankowej wełny merynosów o wyjątkowo cienkim i gładkim włosiu. Dzięki tym cechom wełna zbija się łatwo w kulkę.

Czy powstają w Polsce?

Kulki filcuję samodzielnie w mojej pracowni i chociaż to długi i żmudny proces nie wyobrażam sobie, żeby miał to robić ktoś za mnie. Nie sprowadzam też gotowych kulek z Chin ani z Nepalu.

Czy do zamówienia można otrzymać fakturę VAT?

Tak, wystawiam faktury VAT.

Co mogę zrobić z filcowych kulek?

Aby zrobić fajną rzecz z filcowych kulek nie trzeba mieć piątki z plastyki czy ZPTów.
Wystarczy odrobina wyobraźni, przeciętne zdolności manualne i tak zwana wolna chwila.
Filcowe kulki to przede wszystkim piękna kolorowa dekoracja. Cudownie wyglądają już luzem, rozrzucone na stole lub parapecie, ale można je też wykorzystać do wielu kreatywnych prac. Nawleczone na nić posłużą jako girlanda, upiększą łapacz snów, makramę lub karuzelkę nad dziecięcym łóżeczkiem. Zszyte ze sobą będą przepiękną podkładką na stole w jadalni. Z powodzeniem można je też przyklejać – w ten sposób powstają z nich filcowe wianki i bombki bożonarodzeniowe.

Kolorowe kulki świetnie nadają się również do tworzenia biżuterii – filcowych korali, kolczyków, bransoletek, spinek do włosów a nawet pierścionków.

Jakie rozmiary mają filcowe kulki?

Robię kulki w dwóch podstawowych rozmiarach 2 i 3 cm średnicy. Z doświadczenia wiem, że to optymalne rozmiary dla sfilcowanej w kulkę wełny. Na specjalne zamówienia zdarza mi się filcować nieco mniejsze (1-1,5 cm) lub trochę większe (4 cm) kulki, nie oferuję ich jednak w regularnej sprzedaży.

Czy mogę wybrać własny zestaw kolorów kulek?

Tak. Własny zestaw z ulubionych kolorów to najlepsza rzecz pod słońcem! Kolory można wybrać kupując zestaw „Do wyboru do koloru” i zaznaczając w uwagach do zamówienia ich numery lub nazwy. Wzornik kolorów dostępny jest tutaj.

Jak długo posłużą mi filcowe kulki?

Materiał, z której robimy kulki to wysokiej jakości wełna merynosów, co jest gwarancją, że kulki są w stanie przetrwać wiele. Można je moczyć i prać, a nasze testy dowiodły, że po wrzuceniu do pralki nie będą farbowały reszty prania.

Kulki są miłe i delikatne w dotyku, ale jednocześnie mocno zbite w procesie długotrwałego filcowania. Dzięki doskonałej wełnie i solidnemu filcowaniu będą służyły latami.

Czy moje kulki będą się mechaciły?

Mechacenie jest sprawą naturalną dla każdej wełnianej rzeczy. Również dla kulek. Wiele zależy od wełny – nasza mechaci się tylko w minimalnym stopniu.

Mechacenie najłatwiej usunąć można używaną do ubrań rolką z klejem albo golarką do wełny. Jednak w przypadku małych filcowych kulek to trochę jak strzelanie z armaty do wróbla – kulki są na tyle małe, że najłatwiej jest oskubać je palcami.

A jak będę chciała / chciał zamówić filcowych kulek naprawdę dużo?

Wtedy napisz do mnie wiadomość na adres office@feltstories.eu. Razem ustalimy szczegóły i liczbę kontenerów z kulkami ;). Jeśli potrzebujesz kulek trochę mniej, ale nadal powyżej 100 sztuk, też się odezwij do mnie mailowo.

Shopping Cart